Vas på träsockel silver Sport

554755

VAS på träsockel, silver, rokokostil, trumpetformad, sockeln skyltmärkt "Julipokalen IV Västmanlands Folkblads vandringspris", stämplad GAB Stockholm 1932, höjd 30,5 cm, silvervikt 460 g

Ograverad vas, spår av invändig förgyllning

Silver, Samlingar, Sportmemorabilia

Vas på träsockel silver Sport

Budhistorik (2 bud)

4452783
1 300
4437344

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.