Lockpokal på träsockel silver Sport

554751

LOCKPOKAL på träsockel, silver, graverad "Dagens Nyheters vandringspris i stadslöpningen i Stockholm uppsatt 1926", stämplad C G Hallberg Stockholm 1926, invändigt förgylld, lockknopp i form av pinjekotte, höjd med sockel 30 cm, silvervikt 530 g

Graverad liv med spår av emblem

Silver, Samlingar, Sportmemorabilia

Budhistorik (8 bud)
4452673
4452983
4452673
1 900
4443734
1 800
4443734
1 700

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.