Vas silver Sport

554729

VAS, silver, rokokostil, trumpetformad, graverad dekor "I.F.K. Nora Vandringspris Nora-sjön runt 25 km", graverad dekor med ornamenterad fotring, stämplad KGMG Uppsala 1928, höjd 25,5 cm, vikt 518 g

Graverad, något bucklig fot, spår av invändig förgyllning

Silver, Samlingar, Sportmemorabilia

Vas silver Sport

Budhistorik (1 bud)

4437360
2018-11-18 20:16:38

2018-11-25 kl 13:16
Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.