POKAL på fot silver Sport

554721

POKAL på fot, silver, graverad "Dir E Sieverts hederspris i Svenska Dagbladets stafettlöpning 1918", stämplad K Anderson Stockholm 1912, kanelerad stam med tandsnittsdekor, fotplatta med pärlkant, höjd 35,5 cm, vikt 662 g

Graverad, mindre bucklor

Silver, Samlingar, Sportmemorabilia

POKAL på fot silver Sport

Budhistorik (2 bud)

4443746
4437361
1 900

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.