Vas silver Sport

554719

VAS, silver, graverad "Direktör H E Orlando´s hederspris i Svenska Dagbladets stafettlöpning", trumpetformad, liv med pärldekor, spår av invändig förgyllning, stämplad K Anderson Stockholm 1912, höjd 30 cm, vikt 808 g

Graverad

Silver, Samlingar, Sportmemorabilia

Vas silver Sport

Budhistorik (1 bud)

4437357
2018-11-18 20:15:30
2 400

2018-11-25 kl 13:42
Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.