Fotboll Pelé Brasilen 1960-tal Sport

549802

BRASILIEN, FOTBOLL, med spelarautografer av det brasilianska laget, bla Pelé, Garrincha, Djalma Santos, Bellini, Manga, Paraná.

PROVENEIENS:
Enligt uppgift utlottad under en vänskapsmatch mellan Sverige-Brasilien på Råsunda 1965.
Stenciler på match-program ingår

Bruksslitage

Sportmemorabilia, Tema, Diverse

Rum 1

Budhistorik (6 bud)
4455859
5 200
4455345
5 000
4445410
4445407
4439330
1 900

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.