Minnesmedalj Paris 1924 Sport

545102

MINNESMEDALJ, VIII e OLYMPIADE PARIS 1924, REPUBLIQUE FRANCAISE, Arthus Bertrand Paris, A.Desaide Edit., förgylld brons, diameter 6 cm;

PROVENIENS: Otto Järnulfs samling

HISTORIK:
French Republic 1924 Olympic Games "gold' award medal, in gilt-bronze by Desaide/Bertrand, the reverse inscribed VIIIe OLYMPIADE, PARIS, 1924

Sportmemorabilia, Tema, Vapen/Medaljer

Minnesmedalj Paris 1924 Sport

Budhistorik (5 bud)
4456626
450
4456358
4456625
4456358
4456213

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 49 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.