Medaljer Sport

545040

OLYMPISKA SPELEN I STOCKHOLM 1912, nålmärke/deltagare, ca 37x25 mm samt MEDALJER, (10 st): Stockholms Segelklubb; Norrbottens Idrottsförbund (Erik Lindberg); Lidingö Idrotts Förening; Stadion Spelen 1923; Göteborgs Kungl. Segelsällskap 1860-1910; Stockholms Spelen 1931; Svenska Curling Förbundet 15 :de pris 1924; Idrottsförening Kamraterna; Norrtelje Tidnings pris för bästa idrottsprestation i Roslagen; MJV, 8 brons, 1 förgyllt silver, 1 vitmetall, ca 3,5x3 - diameter 16 cm;

PROVENIENS: Otto Järnulfs samling

Sportmemorabilia, Tema, Vapen/Medaljer

Medaljer Sport

Budhistorik (5 bud)
4455218
600
4454763
450
4452459
4448564
4435930

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.