David Teniers, hans art, omkring 1850

566627

DAVID TENIERS, hans art (omkring 1850): Dansande par på byfest, olja på pannå, 24 x 31,5 cm

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Duvnäs Gård, Nacka

För frågor och konditionsrapport kontakta ulrica.tillander@auktionsverket.se

Konst, Äldre måleri, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (5 bud)
4363352
8 000
4347610
6 000
4340908
5 000
4336101
3 200
4334015

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.