Jules Schyl, Knossos

566093

JULES SCHYL (1893-1977); Landskap från Knossos, signerad Schyl och på baksidan signerad och daterad I Schyl, Knossos 1973, olja på duk, 48x55 cm

För frågor och konditionsrapport kontakta ebba.de.faire@auktionsverket.se

Mindre färgbortfall

Konst, Modernt måleri, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Jules Schyl, Knossos

Budhistorik (1 bud)

4350618
2018-10-19 02:01:48
3 800

2018-10-23 kl 15:06
Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.