Ljusstakar Restauration Frankrike

565043

LJUSSTAKAR, ett par, Restauration, Frankrike, matterad och polerad brännförgylld brons, foten och basen med växtornamentik mot pikerad botten, profilerad pelare, bladhölstrad ljuspipa, lösa manschetter, stämplade G F 3, höjd 28,5 cm

För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se

Smärre slitage

Metall, Collection

Budhistorik (13 bud)
4363846
18 000
4363481
17 500
4363481
17 000
4362100
16 500
4362100
16 000

Slutpris SEK:
18 000
1 737 EUR, 1 973 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.