Per Ekström, oljemålning

564679

PER EKSTRÖM (1844-1935): Landskap med byggnader vid vatten - Segerstad, Öland, signerad och daterad P. Ekström Öland 1892, olja på duk, 71 x 137 cm

Proveniens: Inköpt direkt av konstnären, sedan dess i nuvarande ägarens familj

Smärre färgbortfall, krackelyrer

Konst, Äldre måleri, Collection

Per Ekström, oljemålning

Budhistorik (19 bud)
4364021
25 000
4364017
24 000
4364004
23 000
4364010
22 000
4364004
21 000

Slutpris SEK:
25 000
2 413 EUR, 2 740 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.