Ewa Rudling - YSL

563300

EWA RUDLING (född 1936): "Yves Saint Laurent - Paris Rue du Bac", signerad Ewa Rudling, ca 45,8x30,4 cm

Ewa Rudling om YVES SAINT LAURENT:
"- En finkänslig, förtjusande man. Kallade bilden 'YSL och hans kunder'. Inredningsarkitekten Claude Lalanne designade fårfåtöljerna.
Min vän Pierre Bergé berättade att den bilden på Ysl är utställd i alla deras lokaler"

Oramad. Obetydliga ytrepor

Fotografi, Konst, Fashion

Visas på begäran

Ewa Rudling - YSL

Budhistorik (33 bud)
4323424
11 500
4323254
11 000
4323254
10 500
4322688
10 000
4323251
10 000

Slutpris SEK:
11 500
1 158 EUR, 1 316 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.