August Sedelin oljemålning Vapen

561713

AUGUST SEDELIN (1850- ?): Karl XV till häst, signerad A. Sedelin -94, olja på papp-pannå, ca 34x25 cm

Skador i kanter där tidigare ram har suttit. I övrigt smärre slitage.

Konst, Äldre måleri, Specialauktion, Vapen & ordnar

Fack 14

Budhistorik (9 bud)
4361245
700
4361243
650
4361241
600
4361227
550
4360717
500

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.