Hillebard Vapen

559333

HILLEBARD, 1600-/1700-tal, med yxa och hake, profil i form av dubbelhövdad fågel, holken oktagonal, huvudets längd 36,5, total längd 141,5 cm

Skador, haken av, senare skaft.

Vapen/Medaljer, Blankvapen, Specialauktion

Kundcenter

Hillebard Vapen

Budhistorik (7 bud)
4360329
1 700
4358564
1 600
4358561
4358522
450
4351868

Slutpris SEK:
1 700
163 EUR, 191 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.