Spegel barock 1700-talets första hälft

Föregående | Översikt | Nästa

558399

SPEGEL, barock, träskuren dekor, förgylld med polerat guld och slagmetall, infattade krön- och kantglas med bemålning av växter och fåglar, krönet med ymnig dekor av blomsterurna, akantus, voluter och snäcka, fasettslipat och kvicksilverfolierat glas, ramen i furu, bakstycke i ek, 137 x 66 cm

För konditionsrapport kontakta bertil.carlsson@auktionsverket.se

Smärre skador och lagningar, krönglas med sprickor, färgbortfall, smärre folieringsskador

Ändringar/tillägg

Speglar, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

558399 - Spegel barock 1700-talets första hälft
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (8 bud)
4343613
22 000
4337517
21 000
4334268
10 500
4333872
4 200
4332821

6 dagar kvar
Avslutas 2018-10-23
14:33   (15:33 )
AKTUELLT BUD SEK:
22 000
2 149 EUR, 2 515 USD
Utropspris SEK:
30 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.