Hendrik Govaerts och Abraham Hondius oljemålning

556712

HENDRIK GOVAERTS (Mechelen 1669-1720 Antwerpen): Narcissus, sign H: Goovaert, hundarna är troligen målade av Abraham Hondius (c.1625-1695), olja på duk, ca 67,5x83 cm, på baksidan rysk etikett

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

Krackeleringar

Konst, Äldre måleri, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (12 bud)
4362495
15 000
4362468
11 500
4362098
11 000
4356912
9 000
4354763
6 000

Slutpris SEK:
15 000
1 448 EUR, 1 644 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.