Svärdsordern Vapen

556403

SVÄRDSORDEN, Sverige, Riddarkors, emalj på guld, stämplad CFC 18 k, höjd ca 60x40 mm, etui
Proveniens: Major i kustartelleriet Swen-Arne Stenberg

Emaljskada

Vapen/Medaljer, Militaria och samlarvapen, Specialauktion

Monter 12

Svärdsordern Vapen

Budhistorik (4 bud)

4350941
2 400
4342800
1 600
4340996
4339841

Slutpris SEK:
2 400
218 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.