Nanna Susi

550864

NANNA SUSI (1967-)
"Heligt land"
A tergo sign. 2011. Olja på duk 130x190 cm.

Utställning: Helsingfors konstmuseum: Underneath the Eyes, Tennispalatset 28.9 2012-20.1 2013.

Litteratur: Utställningskatalogen för "Underneath the Eyes", uppslag på sid 40-41.

Södra kajen 14, Helsingfors

Nanna Susi

Budhistorik (4 bud)

Bud EUR
4381333
7 000
4378270
6 800
4371595
6 600
4371594
6 400

Slutpris EUR:
7 000
77 008 SEK, 8 086 USD
Utropspris EUR:
10 000-12 000