Birger Kaipiainen

550177

BIRGER KAIPIAINEN, keramikrelief, signerad Kaipiainen, 1950-tal, flerfärgad glasyr och keramiska pärlor, 52x52 cm.

Små reparationer vid två hörn.

Keramik/Porslin, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Birger Kaipiainen

Budhistorik (2 bud)

Bud EUR
4343257
4343132
520

Slutpris EUR:
29 791 SEK, 3 408 USD
Utropspris EUR:
4 000-4 500