Flintlåspistol Vapen

548664

FLINTLÅSPISTOL, fransk, M. an 9 troligen för gendarmeriet, daterad 1811(?), låsetblecket otydligt märkt, stock med stålbeslag, längd 25 cm

Slitage och stockskador, stannar ej i helspänn

Vapen/Medaljer, Militaria och samlarvapen, Specialauktion

Monter 12

Flintlåspistol Vapen

Budhistorik (7 bud)
4360151
2 600
4360149
2 400
4359654
4344483
4344481
1 400

Slutpris SEK:
2 600
236 EUR, 273 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.