Eero Saarinen Tulip soffbord

542873

EERO SAARINEN, SOFFBORD "Tulip", Eero Saarinen,
rund skiva av svart marmor, vitlackerad rund pelarfot, diameter 40, höjd 52cm.

Bruksslitage. Repor. Fläckig skiva. Lackskador. Större nagg.

Möbler, Soffbord, sidobord, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Eero Saarinen Tulip soffbord

Budhistorik (8 bud)
Bud EUR
4343766
160
4343765
130
4343226
120
4338574
110
4337692
100

Slutpris EUR:
160
1 658 SEK, 182 USD
Utropspris EUR: