Huggare flottan m/1885 Vapen

536985

HUGGARE, flottan, m/1885 för underofficer, nummerriktig 670, portapé, klinga med blodränna stämplad E. Svalling Eskilstuna, balja i svärtat läder med beslag i mässing numrerad, längd 68 cm

Slitage. Baljan med stukning

Vapen/Medaljer, Blankvapen, Specialauktion

Huggare flottan m/1885 Vapen

Budhistorik (14 bud)
4360404
1 300
4360662
4360404
4358675
4358675
950

Slutpris SEK:
1 300
118 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.