Stickert Vapen

536638

STICKERT, 1800-talets början, stukatklinga, läderbalja med tre förgyllda mässingsbeslag, längd ca 37,5 cm

Kavel med torrspicka, balja med smärre skador

Vapen/Medaljer, Blankvapen, Specialauktion

Monter 13

Stickert Vapen

Budhistorik (10 bud)
4360816
1 800
4360815
1 700
4360813
1 600
4360810
4360806
1 400

Slutpris SEK:
1 800
164 EUR, 189 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.