Sparbössa Saalheimer & Strauss

535974

SAALHEIMER & STRAUSS MINSTREL BANK, 1920-30-tal, litograferad plåt i ett flertal färger, du trycker på en spak, figuren sträcker då ut tungan och sväljer myntet, höjd ca 28 cm

Nyckel saknas, lackskador

Leksaker, Diverse, Tema

Budhistorik (8 bud)
4337192
2 600
4335878
2 400
4335878
1 600
4330286
4329153

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.