Sparbössa Saalheimer & Strauss

535974

SAALHEIMER & STRAUSS MINSTREL BANK, 1920-30-tal, litograferad plåt i ett flertal färger, du trycker på en spak, figuren sträcker då ut tungan och sväljer myntet, höjd ca 28 cm

Nyckel saknas, lackskador

Leksaker, Diverse, Tema

Monter 28

Budhistorik (8 bud)
4337192
2 600
4335878
2 400
4335878
1 600
4330286
4329153

Slutpris SEK:
2 600
236 EUR, 273 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.