Mekaniska figurer

535274

MEKANISKA FIGURER, 11 st.,1930-50-tal, bestående av: 3 katter, ekorre, kanin, 3 fåglar, elefant, mus, hund, samtliga urverksdrivna, övervägande helt i litograferad plåt, Tyskland, höjd ca 3-9 cm

Några med slitage, samtliga fungerar

Leksaker, Diverse, Tema

Monter 28

Mekaniska figurer

Budhistorik (17 bud)
4336433
1 700
4321669
1 600
4336432
1 600
4321669
4336431
1 400

Slutpris SEK:
1 700
155 EUR, 179 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.