Schuco mekaniska figurer

535212

SCHUCO MEKANISKA FIGURER, 7 st, 1930-50-tal, figur med hacka och lykta samt dansande figurer, trumspelande clown, mus "Turn", fågel, 2 st möss, samtliga urverksdrivna, höjd 3-14 cm

Fågel samt tomte med lykta med defekta urverk, diverse slitage, skadad förpackning till en av mössen medföljer

Leksaker, Diverse, Tema

Schuco mekaniska figurer

Budhistorik (8 bud)
4321662
4327075
4321662
1 900
4314880
1 800
4314878
1 700

Slutpris SEK:
200 EUR, 231 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.