Kellerman speldosa

534148

KELLERMANN SPELDOSA, 1930-30-tal, litograferad plåt i ett flertal färger, bl.a. motiv av spelande barn, enkel handvevad speldosa, under gång viftar mannen med armarna samt rör på munnen och ögonbrynen, höjd ca 22,5 cm

Smärre lackskador

Leksaker, Diverse, Tema

Monter 28

Kellerman speldosa

Budhistorik (17 bud)
4336083
6 200
4336419
6 200
4336083
5 400
4336415
5 200
4336083
3 800

Slutpris SEK:
6 200
606 EUR, 709 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.