Barngrammofon

534147

BARNGRAMMOFON, 1920-30-tal, okänd tysk tillverkning, märkt: "Gama-nette", litograferad plåt, cylinderformad, dekor av bl.a. musicerande och dansande barn, blå bottenplatta med fyra ben, röd plåttratt, urverksdriven, 3 st skivor medföljer

1 skiva med spricka, lackskador

Leksaker, Diverse, Tema

Monter 28

Barngrammofon

Budhistorik (8 bud)
4337111
1 400
4337110
1 300
4329907
4317632
4317631

Slutpris SEK:
1 400
127 EUR, 147 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.