Burk och kanna

534144

PLÅTBURK, KANNA, 1900-talets början, burk i form av bok, öppningsbar lucka upptill, "Band VII, ärtor", kanna med propp kanna "Aktiebolaget Lyse kristall fotogen", litograferad bleckplåt, höjd 17,7 cm

Lackskador

Diverse, Tema

Monter 31

Burk och kanna

Budhistorik (9 bud)
4337300
4335200
750
4335200
600
4323256
550
4335197
500

Slutpris SEK:
73 EUR, 84 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.