Dansande par

533998

DANSANDE PAR, 1900-10-tal, ett dansande par står på en papperrsklädd låda, kläder i tyg, kroppar i trä och massa, när man trycker på en spak "dansar" figurerna runt, höjd ca 20 cm

Bruksslitage, skall troligen ha en "ljud" bälg

Leksaker, Diverse, Tema

Monter 28

Dansande par

Budhistorik (5 bud)
4335759
1 700
4335732
1 600
4335730
1 400
4334295
450
4313237

Slutpris SEK:
1 700
155 EUR, 179 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.