Sekretär gustaviansk 1700-tal

566317

SEKRETÄR, fanerad i mahogny, 1700-talets slut, gustaviansk, två lådor, beslag i mässing, fällbar front med bakomliggande låd- samt hyllinredning, stenskiva, märkt ano 1782, höjd 104, 61x46 cm, nyckel (2) medföljer

PROVENIENS: Ekensbergs slott, Sörmland

Slitage, förstärkningar, lagningar, fanerbortfall

Ändringar/tillägg
Nyckel (2) finns att avhämta i Utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 2

Sekretär gustaviansk 1700-tal

Budhistorik (7 bud)
4258546
6 600
4253355
6 400
4258545
6 200
4253355
6 000
4253353
5 200

Slutpris SEK:
6 600
665 EUR, 755 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.