Vas Kina 1800-tal Kanton

566280

VAS, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, Kanton, balusterformad, med hänklar, dekor av kartusch med figurscen i emaljfärger, järnoxid samt guld, salamandrar i relief, höjd ca 35 cm

Åldersrelaterat bruksslitage

Orientaliskt, Porslin

Vas Kina 1800-tal Kanton

Budhistorik (14 bud)
4233184
4232948
4233182
4232948
1 700
4231114
1 600

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.