Samekniv

566180

ESAIAS POGGATS (1916-1978), kniv, graverat renhorn, samearbete av nordsamisk typ signerad o daterad J Poggats 1941, längd 21 cm

Vapen/Medaljer, Etnografica

Monter 12

Samekniv

Budhistorik (20 bud)
4229137
4229043
4229136
4229043
1 900
4229134
1 800

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.