Jardinjär 1800-talets slut

566096

JARDINJÄR, 1800-talets slut, mässing samt insats i plåt, med drakenformade handtagen, på två klotformade och två lejontassar fötter, längd ca 47 cm

Slitage, ställvis anlöpning, insatsen är något rostig

Ändringar/tillägg
,

Metall, Diverse

Monter 10

Jardinjär 1800-talets slut

Budhistorik (16 bud)
4252128
3 400
4239522
3 200
4239522
2 800
4250949
2 600
4239522
2 400

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.