Golvur rokoko

565421

GOLVUR, 1700-tal, rokoko, svartbemålat med bronserad skuren dekor, lod, pendel och nyckel finns, höjd ca 230 cm

Senare bemålning, slitage, spickor

Klockor/Ur

Rum 3

Golvur rokoko

Budhistorik (50 bud)
4245629
15 000
4245622
14 500
4245621
14 000
4245613
13 500
4245611
13 000

Slutpris SEK:
15 000
1 448 EUR, 1 644 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.