Golvur

565391

GOLVUR, 1800-tal, allmoge, räddlad och skuren dekor, polykrom bemålning, lod och pendel samt vev finns, höjd ca 229 cm

Urstavlan saknar dekorelement, smärre skador, senare lod

Klockor/Ur, Allmoge

Rum 12

Golvur

Budhistorik (2 bud)

4243468
4231173

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.