Bord allmoge

565372

BORD, med låda i sarg, 1800-tal, allmoge, bär datering på lådfront 1841, underrede med imitationsmåler, höjd ca 74, 97x67 cm

Sliatge, färgbortfall, senare dargknopp, skador

Möbler, Övriga möbler, Allmoge

Rum 21

Bord allmoge

Budhistorik (7 bud)
4244890
900
4244842
850
4244494
4243633
650
4242525
600

Slutpris SEK:
900
87 EUR, 99 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.