Stolar gustavianska stockholmsarbeten

565299

STOLAR, 3 st., gustavianska stockholmsarbeten, varav två signerade signerad ES (Ephraim Ståhl stolmakare i Stockholm 1794-1820/21, kunglig hovstolmakare 1800-1809) samt en IHS, Johan Hammarström, mästare i Stockholm 1794-1812, genombruten ryggbricka, kannelerade ben, H-kryss, sitthöjd ca 40-41 cm

Omfattande kompletteringar, renoverade, skador

Möbler, Stolar

Rum 8

Budhistorik (24 bud)
4245586
6 400
4245583
6 200
4245566
6 000
4245571
5 800
4245566
5 600

Slutpris SEK:
6 400
618 EUR, 701 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.