Bordslampor 1 par Kina

564898

BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Kina, 1800-talets slut, dekor av krigsscener i famille noir, vasernas höjd 66 cm

Senare omgjorda vaser. Ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionen. Mynning med lagning.

Belysning, Bordslampor

Geijersgatan 14, Göteborg

Bordslampor 1 par Kina

Budhistorik (34 bud)
4229857
11 500
4229851
11 000
4229849
10 500
4229845
10 000
4229845
9 800

Slutpris SEK:
11 500
1 158 EUR, 1 316 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.