Kinesiska porslinstallrikar

562578

TALLRIKAR, 5 st, Kina, Qianlong (1736-1795), porslin, dekor i underglasyrblått, diameter ca 22,5-23 cm.

Åldersrelaterat slitage, små kantnagg.

Orientaliskt, Porslin

Södra kajen 14, Helsingfors

Kinesiska porslinstallrikar

Budhistorik

Bud EUR

2018-09-01 kl 11:20
Slutpris EUR:
0
0 SEK, 0 USD
Utropspris EUR: