Kinesiska sopptallrikar

562577

TALLRIKAR, 4 st, Kina, Qianlong (1736-1795), porslin, dekor i underglasyrblått, diameter ca 21-22,5 cm.

Åldersrelaterat slitage, kantnagg.

Orientaliskt, Porslin

Södra kajen 14, Helsingfors

Kinesiska sopptallrikar

Budhistorik (1 bud)

Bud EUR
4231311
2018-09-02 17:18:36
30

2018-09-02 kl 19:00
Slutpris EUR:
30
298 SEK, 34 USD
Utropspris EUR: