Kinesiska porslinstallrikar

562574

TALLRIKAR, 3 st, Kina, Qianlong (1736-1795), porslin, målad blomsterdekor i famille rose färger, diameter ca 23 cm.

Åldersrelaterat slitage, små kantnagg och reparationer.

Orientaliskt, Porslin

Södra kajen 14, Helsingfors

Kinesiska porslinstallrikar

Budhistorik (2 bud)

Bud EUR
4222450
50
4222449
30

Slutpris EUR:
50
497 SEK, 57 USD
Utropspris EUR:
200