Kinesiska porslinstallrikar

562573

TALLRIKAR, 4 st, Kina, Qianlong (1735-1796), porslin, dekor i underglasyrblått, diameter 22,5-25,5 cm.

Åldersrelaterat slitage, kantnagg.

Orientaliskt, Porslin

Södra kajen 14, Helsingfors

Kinesiska porslinstallrikar

Budhistorik

Bud EUR

2018-09-02 kl 21:27
Slutpris EUR:
0
0 SEK, 0 USD
Utropspris EUR: