Kinesiska porslinstallrikar

562571

TALLRIKAR, 3 st, Kina, Qianlong (1736-1795), porslin, målad blomsterdekor i famille rose färger, diameter ca 22 cm.

Åldersrelaterat slitage, kantnagg.

Orientaliskt, Porslin

Södra kajen 14, Helsingfors

Kinesiska porslinstallrikar

Budhistorik (2 bud)

Bud EUR
4228939
40
4228820
30

Slutpris EUR:
40
397 SEK, 45 USD
Utropspris EUR:
200