Neolitisk lerskål

562568

SKÅL, lergods, troligen Neolitiskt, Asien, diameter 10,5 cm, höjd 6 cm.

Åldersrelaterat slitage, litet kantnagg.

Orientaliskt, Porslin

Södra kajen 14, Helsingfors

Neolitisk lerskål

Budhistorik (1 bud)

Bud EUR
4219063
2018-08-27 22:43:59
30

2018-09-02 kl 14:00
Slutpris EUR:
30
311 SEK, 34 USD
Utropspris EUR:
200