Kinesiskt porslinsfat

562567

SKÅLFAT, Kina, Mingdynastin (1368-1644),
porslin, dekor i underglasyrblått, diameter 31 cm.

Åldersrelaterat slitage, små kantskador.

Orientaliskt, Porslin

Södra kajen 14, Helsingfors

Kinesiskt porslinsfat

Budhistorik (2 bud)

Bud EUR
4227393
160
4212949
150

Slutpris EUR:
160
1 658 SEK, 182 USD
Utropspris EUR: