Famille verte porslinsskålfat

562561

SKÅLFAT, Transition 1620-1683, famille verte, porslin,
dekor med blommor och bladverk, diameter 32,5 cm.

Små kantnagg, åldersrelaterat slitage.

Orientaliskt, Porslin

Södra kajen 14, Helsingfors

Famille verte porslinsskålfat

Budhistorik (25 bud)
Bud EUR
4230977
640
4230976
620
4230889
600
4230975
580
4230889
560

Slutpris EUR:
640
6 632 SEK, 727 USD
Utropspris EUR: