Famille verte kinesiskt skålfat

562560

SKÅLFAT, Transition 1620-1683, famille verte,
dekor med blommor och bladverk, diameter 33,5 cm.

Små nagg, åldersrelaterat slitage.

Orientaliskt, Porslin

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (32 bud)
Bud EUR
4229071
4229069
1 050
4229065
4229068
4229065
980

Slutpris EUR:
11 399 SEK, 1 249 USD
Utropspris EUR: