Kinesiska figuriner

562556

FIGURINER, 6 delar, för altarbordet, Mingdynastin (1368-1644), lergods med grön och gul glasyr, höjd 3-7 cm.

Små skador, åldersrelaterat slitage.

Orientaliskt, Skulptur

Södra kajen 14, Helsingfors

Kinesiska figuriner

Budhistorik (2 bud)

Bud EUR
4229047
100
4228655
35

Slutpris EUR:
100
1 036 SEK, 114 USD
Utropspris EUR: